KES ON KOGEMUSNÕUSTAJA?

Kogemusnõustaja nimi tuleb sellest, et KN on ise raskustega kokku puutunud ja õppinud manageerima neid kogemusi enda elus, ning saab olla toeks ja abiks tuttavas olukorras.

Kogemusnõustaja ei ole psühhiaater ega psühholoog – KN ei pane diagnoose ega väljasta ravimiretsepte.
Kogemusnõustaja ei vii läbi traumateraapiat või TEISI eriväljaõpet nõudvaID teraapiaID.
Kogemusnõustaja on erialase väljaõppe saanud professionaal, kes saab toeks olla vaimsetervise teemadega toimetulekul
Kogemusnõustaja on inimene, kes kuulab, oskab suunata järgmiste sammudeni (olgu need siis ise kodustehtavad või pöördumine spetsiifilisema väljaõppega vaimse tervise professionaali poole).
Minu põhifookuseks on aktiivsus- ja tähelepanuhäire, autismispekter, depressioon, aga saan toeks olla ka muude teemadega, mis muret valmistavad.

Hakkasin vaimse tervise teemaga (alguses depressiooniga ja valesti diagnoositud bipolaarse häirega) tegelema, kui olin 17 ehk 22 aastat tagasi. Selleks, et ennast aidata, pidin endale selgeks tegema kõik, mida toona teadlased ja arstid nendest seisunditest teadsid (õnneks on teadus vahepeal väga palju arenenud!). Vahepealsel perioodil olen pidanud uurima ka aktiivsus- ja tähelepanuhäiret, autismispektrit, kaassõltuvust, traumeerivat lapsepõlve, läbipõlemist, lähedase sõltuvust, toimetulekut leinaga, rasedusjärgset ärevust jpm.

Kuigi olin 20 aastat tegelenud vaimse tervise teavitustööga raamatutes, teles, raadios, ajakirjanduses, podcastides, lavadel, koolides ja mujal, ei tahtnud ma minna õppima psühhiaatriks või psühholoogiks, sest olin ise nooremana korduvalt kokku puutunud paljudega, kes ütlesid näiteks: “Naerata ometi! Endal käed-jalad otsas, pea töötab, kõik on ju hästi!” nagu nad ei mõistaks üldse, mida depressioon tähendab. Seega, kui kuulsin esimest korda sõna “kogemusnõustaja”, astusin otsekohe õppima Tallinna Kogemusnõustajate Kooli, sest tundsin, et just see on viis, kuidas saan professionaalselt teisi kõige paremini aidata.

Võtan vastu Loovteraapia teraapiatoas aadressil Telliskivi 60K (Avang Keskus).
Broneeri aeg siin:  https://calendly.com/eia-kogemus
60 min 90€.
Võimalik tulla ühe korra või käia regulaarselt nii kaua kui vaja.
Võtan vastu ka Zoomi teel juhul, kui elad kaugemal või ei saa muul põhjusel kohale tulla.

Kohtumiseni!

Foto: Brigit Varblane

Kirjuta mulle

Kui soovid aja broneerida kohtumiseks või kutsuda mind ATH, depressiooni või ärevuse teemadel rääkima, siis kirjuta mulle.

Nimi